Lietuvos ekonomikos konferencijos organizatoriai pristato:

Lietuvos
susisiekimo
konferencija

2020 m. gruodžio 1 d.
Vilnius, Radisson Blu Lietuva ir TIESIOGIAI INTERNETU

Lietuvos susisiekimo konferencijos misija

Europos susisiekimo sektoriuje per artimiausius dešimtmečius įvyks milžiniškų pokyčių, susijusių ne tik su sprendimais stabdyti visuotinę klimato kaitą bei mažinti taršą, bet ir su augančiais prekybos srautais tiek pačioje Europoje, tiek tarp Rytų ir Vakarų. Tam reikės milžiniškų investicijų į infrastruktūrą ir susisiekimo sistemos modernizavimą. Todėl turime matyti šiuos iššūkius ir milžinišką potencialą ne tik susisiekimo, bet ir susijusiems sektoriams, tokiems kaip statybos verslas.

Kad kalbame apie milžiniškas investicijas, demonstruoja ir tai, kad vien bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ketina investuoti apie 7 mlrd. eurų – apie tai bus kalbama ir konferencijoje. Kaip ir apie tai, kaip technologinė pažanga bei augantys prekybos srautai darys įtaką tam tikroms susisiekimo sektoriaus sritims, ypač didinant logistikos verslo potencialą.

Lietuvos susisiekimo konferencijoje numatytomis aptarti temomis bus siekiama kelių svarbiausių tikslų. Apžvelgdami Lietuvos Vyriausybės politiką susisiekimo sektoriuje, įvertindami šiuo metu įgyvendintas ir planuojamas įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) direktyvų nuostatas, kurios paveiks šį sektorių; aptardami stambiausių Lietuvos susisiekimo verslo bendrovių planus ir bendras susisiekimo sektoriaus tendencijas; diskutuodami apie didžiųjų Lietuvos miestų infrastruktūros plėtros bei glaudesnės tarpusavio integracijos planus, sieksime sukurti informacinę erdvę verslui, kuri padėtų suvokti vykstančių procesų esmę bei sudarytų prielaidas juose aktyviai dalyvauti, kartu prisidedant prie pažangos ir valdomo verslo potencialo didinimo. Taip pat sieksime, kad konferencija taptų intelektine erdve, kurioje politikos ir verslo bendruomenės atstovai bei ekspertai galėtų aptarti svarbiausius iššūkius ir sprendimus, kuriuos turime priimti artimiausiu metu, kad Lietuvos susisiekimo sektorius teiktų didžiausią įmanomą naudą mūsų valstybei ir visuomenei.

Be šių uždavinių, kaip vieną svarbesnių matome iššūkį bei misiją siekti identifikuoti ir bendrus sprendimus, kurie turi būti priimami regioniniu bei ES lygmeniu, kad susisiekimo sektoriuje vykstantis progresas teiktų didžiausią gerovę Europos valstybėms ir jų piliečiams. Kaip šios konferencijos organizatoriai ir kaip solidžiausio Lietuvoje žurnalo VALSTYBĖ leidėjai privalome atkreipti dėmesį į situaciją, kai Rytų šalys nuolat stengiasi išnaudoti savo prekių srautus, kad darytų įtaką tam tikrų ES narių politikai, tai yra bando šiuos prekių srautus naudoti kaip įtakos instrumentą. O jei ES neranda priešnuodžių nuo tokio spaudimo, turime situaciją, kai arba išorės jėgoms pavyksta pasitelkus šantažą pakeisti tam tikrų valstybių politiką, arba prekių srautai pajuda į tas valstybes, kurios sutinka tai daryti. Apie tai privalome kalbėti, nes ES valstybės ir ES verslas patiria milijardinius nuostolius.

Būtent dėl šios priežasties žurnalo VALSTYBĖ, kaip konferencijos organizatoriaus, svarbiausia misija yra sukurti ne tik informacinę erdvę verslui, kad šis geriau suvoktų susisiekimo sektoriuje vykstančius pokyčius Europoje, regione bei Lietuvoje, bet ir intelektinę erdvę ateities uždaviniams aptarti, taip pat siekti apginti ES ir Lietuvos bei mūsų verslo interesus, identifikuoti sisteminius sprendimus, kurie neleistų išorės jėgoms daryti įtakos Europos valstybių susisiekimo sektoriaus politikai.

Nuoširdžiai tikimės, kad mūsų keliami uždaviniai yra verti pagarbos ir progresyvaus verslo dėmesio, todėl visus nuoširdžiai kviečiame dalyvauti bei prisidėti prie konferencijos organizavimo.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.